RN73H2ATTD5100B25
Mfr.Part #:
RN73H2ATTD5100B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Metal Film 510 Ω 0.1 % 125 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)100 V
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Resistance510 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
PackagingReel
Voltage Rating100 V
RoHSCompliant
Output Current1.4 A